Skip to content

درباره ما


موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن­آوری فرزان ، کارآفرین برتر ملی و کارآفرین برتر استان تهران، فعالیت خود را در آذر ماه سال ۱۳۸۰ آغاز کرده است. این موسسه در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فناوری بویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) فعال بوده است و از بدو تاسیس، نوآوری را در سرلوحه فعالیتهای خود داشته است. حاصل این فعالیت ها، طراحی و اجرای دهها طرح تحقیقاتی و انتشار صدها مقاله در معتبرترین مجلات بین المللی و تربیت تعداد زیادی از پژوهشگران جوان می باشد. این موسسه، به عنوان شرکت دانش بنیان تولیدی صنعتی در حوزه فناوری اطلاعات به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده است.

موسسه فرزان نخستین مرکز نگارش علمی ایرانی را پایه گذاری کرده است. از این موسسه تا کنون بیش از۵۰۰  مقاله در مجلات معتبر بین المللی تا عامل تاثیر (IF)  در حد ۲۴  منتشر شده است. همچنین با انعقاد بیش از ۴۰۰۰ قرارداد با دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی واعضای هیات علمی، در زمینه اجرای طرح های تحقیقاتی سلامت و ارائه مشاوره و خدمات پژوهشی فعالیت نموده است.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن­آوری فرزان نخستین سازمان پژوهشهای بالینی ایرانی را به تایید سازمان غذا و دارو (معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت) تاسیس نموده است و در حوزه تحقیق و توسعه دارویی فعالیت می نماید. در این راستا  30 قرارداد و تفاهم نامه بین المللی با مراکز و سازمانهای خارجی و بین المللی منعقد شده است.

موسسه همچنین نخستین سازمان مدیریت اطلاعات بالینی را پایه گذاری کرده است و در زمینه اجرای طرحهای مدیریت داده بویژه مطالعات اپیدمیولوژیک و کارآزماییهای بالینی ارائه خدمت می نماید.

این موسسه با هدف ارتقای کیفیت خدمات سلامت، دوره های اعتباربخشی بیمارستانی را در چارچوب دپارتمان تحول کیفیت سلامت (HQT)، عرضه کرده است که کارشناسان ستادی وزارت بهداشت و تعدادی از بیمارستانهای کشور تحت پوشش این آموزش ها قرار گرفته اند.

همچنین موسسه برای آموزش سلامت دارای مجوز از سازمان برنامه و بودجه کشور است و صلاحیت آن برای آموزش به بیش از ۴ میلیون کارکنان دولت جمهوری اسلامی ایران به تایید این سازمان، وزارت نفت، استانداری تهران و همچنین نهادهای عمومی همچون شهرداری تهران نیز رسیده است. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در زمینه های مختلف، صلاحیت آموزشی موسسه را مورد تایید قرار داده است. این موسسه دارای سابقه همکاری های آموزش سلامت، با بیش از ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور و معاونت های مختلف وزارت بهداشت از جمله معاونت درمان، معاونت بهداشت، معاونت غذا و دارو، معاونت تحقیقات و فناوری و معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت می باشد.

در حوزه فن‌آوری اطلاعات و سلامت هوشمند تاکنون 19 نرم افزار وب و 10 اپلیکیشن موبایل اندروید و ios را در زمینه سلامت به کاربران ایرانی عرضه نموده است که بعضا به تایید شورای عالی انفورماتیک و مرکز توسعه فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال نیز رسیده اند.. موسسه دارای 13 وب سایت می باشد و تاکنون بیش از 130.000 نفر تحت پوشش آموزش های آنلاین موسسه قرار گرفته اند. موسسه، داری مجوز نشر دیجیتال از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

در زمینه سلامت الکترونیک و همراه، موسسه در اقدامی نوآورانه در سطح جهان، خدمات هوشمند سلامت را بر بستر وب و موبایل و بصورت یکپارچه به مراکز بهداشتی درمانی، دانشگاه های علوم پزشکی، وزارت بهداشت، پزشکان ارجمند و عموم مردم ارائه نموده است.

از جمله این خدمات می توان به “هوماسامانه مراقبت های هوشمند سلامت“، “اپلیکیشن های موبایل برای عموم مردم (فرشته سلامت) و کارکنان سلامت (بیمارن من)، ، “فراکامسامانه ارتباطات هوشمند“، “فراماسامانه مشاوره آنلاین و تلفنی سلامت“، “فراسای سلامتآموزش و سنجش الکترونیک سلامت“، سامانه نقشه راه سلامت، سامانه تشخیص هوشمند، سامانه گزارش دهی بیماریها (IRDR)، و تعدادی سامانه های دیگر اشاره کرد.

هم اکنون برنامه های هوشمند در زمینه های دیابت، قلب سالم، سلامت روان، سلامت خانواده، تکامل کودک، فعالیت بدنی و ترک سیگار ارائه شده است و می تواند برای برگزاری کمپین های هوشمند سلامت و ارائه خدمات به عموم مردم مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه های هوشمند، مبتنی بر مدل های هوشمند (Smart)، شخصی سازی (Personalization) و تعامل با کاربر (Interactive) می باشد. برنامه کمپین های هوشمند متشکل از ارزیابی و بازخورد هوشمند به خود کاربران، فلوچارت های هوشمند و نقشه راه شخصی سازی شده برای هر کاربر بطور مجزا با استفاده از فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی (AI)، اپلیکیشن موبایل، پایش و مشاوره از راه دور بصورت آنلاین و تلفنی و پیامکی، استفاده از شبکه های اجتماعی، پیام های یادآور و آموزشی هوشمند و آموزش به عموم و بیماران (Public/Patient Education) بصورت مجازی، چندرسانه ای و تعاملی با امتیاز برای کارکنان دولت می باشد. ترکیب این برنامه ها می تواند در خدمت آموزش، پیشگیری و ارتقای سلامت باشد و دارای انعطاف کامل برای تغییر مطابق سیاست ها و برنامه های دستگاها و سازمان های عمومی، دولتی و خصوصی می باشد

انتشارات موسسه فرزان دارای مجوز نشر کتاب از وزارت فرهنگ و ارساد اسلامی است و کتاب هایی را به زبان فارسی و انگلیسی منتشر کرده است یا در دست چاپ دارد. پیش از این نیز، انتشاراتی از همکاران موسسه در حوزه سلامت، توفیقات مختلفی را کسب کرده بود.

همچنین موسسه فرزان نخستین خبرنامه الکترونیک پژوهش و فن‌آوری ایرانی را با شمارگان 40000 در سطح کشور منتشر نموده است.

در حوزه کارآفرینی، مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان وابسته به این موسسه، دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد و تا به حال40 تفاهم نامه همکاری با دانشگاه ها، مراکز فناوری و پارک های رشد منعقد کرده است و به فعالان عرصه کسب و کار و کارآفرینی کشور، ارائه خدمات و مشاوره می نماید. این مرکز جهت توانمندسازی کارآفرینان بویژه در گام های نخست از کسب و کار خود، اقدام به طراحی و عرضه دوره آموزشی چندرسانه ای از جمله مجموعه دوره های سه گانه کارآفرینی دانش بنیان، دوره آموزشی چندرسانه ای تدوین طرح  کسب و کار(Business Plan)  و دوره چندرسانه ای نحوه ارائه ایده کسب و کار به سرمایه گذاران، کرده است.

موسسه فرزان، در سال ۱۳۹۰ در مرحله نخست به عنوان کار آفرین برتر استان تهران و در مرحله بعد به عنوان کارآفرین برتر ملی انتخاب شد و در جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر با حضور ریاست جمهوری اسلامی ایران مورد تقدیر قرار گرفت. موسسه در سال ۱۳۹۱ در همایش ملی مدیریت کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران (EMIC Tech 2012)عنوان شرکت برتر کارآفرین را دریافت و موفق به اخذ تندیس پرتو زرین کارآفرینی از این همایش گردید. همچنین در همین سال در جشنواره بزرگان نوآوری موفق به اخذ تندیس نوآوری شده است. گفتنی است که موسسه موفق به اخذ تندیس از همایش ملی تعاون نیز شده است. همچنین برای محصولات موسسه در حوزه فناوری اطلاعات، نشان حمایت از تولید ملی به موسسه اختصاص یافته است و به عنوان فرایند برتر در جشنواره تعالی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز انتخاب شده است. در سال ۹۰ همچنین مدیرعامل موسسه ضمن حضور در نشست مقام معظم رهبری با برگزیدگان فعالان اقتصادی، توفیق سخنرانی در این نشست را در حضور معظم له یافت.

در حوزه تالیف کتابهای سلامت نیز ما موفق شده ایم جوایز کتاب سال دانشگاهی، کتاب سال دانشجویی، کتاب برگزیده جشنواره ابن سینا و کتاب برگزیده جشنواره شهید هدایت  را بعضا در نوبت های متوالی از این جشنوره ها دریافت نماییم. تمامی این جوایز برای تالیف و نشر کتابهای بالینی و علوم پایه پزشکی اعطا شده است.

موسسه در عرصه مسئولیت های اجتماعی نیز حضور داشته است. مدیرعامل موسسه به عنوان نماینده کارآفرینان در شورای عالی اشتغال کشور  حضور داشته و همچنین به عنوان منتخب کارآفرینان برتر استان، عضو حقیقی هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران و دبیرکل کارگروه های کانون بوده است. وی همچنین رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره کارآفرینی استان تهران و دبیر کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی می باشد.

 

جهت آشنایی بیشتر یا استفاده از خدمات موسسه می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید:

آدرس:  تهران، میدان توحید، ابتدای خیابان ستارخان، کوچه شهید صیامی، پلاک۱۷
تلفن: ۶۶۴۲۳۱۰۱، ۶۶۴۳۹۴۶۳، ۶۶۹۱۹۲۰۶، ۶۶۵۹۷۴۶۳، ۶۶۵۹۷۴۶۴، ۶۶۵۶۳۱۷۴
فکس
: ۶۶۴۲۳۳۰۴
پست الکترونیک
info@farzaninstitute.com

نشست ها و مجامع

 1. سخنرانی در محضر مقام معظم رهبری در ارتباط با کارآفرینی دانش بنیان
 2. سخنرانی در حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از کارآفرینان برتر
 3. سخنرانی در نشست با رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام
 4. نماینده کارآفرینان در شورای عالی اشتغال کشور
 5. دبیر و عضو هیات مدیره کانون ملی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی
 6. رئیس و عضو هیات مدیره انجمن مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران
 7. منتخب کارآفرینان و عضو هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران
 8. دبیرکل کارگروه های کانون کارآفرینان استان تهران
 9. عضو کمیته اشتغال کانون انجمن های صنفی کارفرمایی استان تهران و مسئول کارگروه اطلاع رسانی و ترویج کارآفرینی

فرزان در رویدادهای مختلف

حضور فرزان در رسانه ها

عرصه های اجتماعی

 • نماینده کارآفرینان در شورای عالی اشتغال کشور
 • عضو حقیقی هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران و دبیرکل کارگروه های این کانون
 • عضو هیات مدیره و دبیر کانون کشوری مراکز مشاوره کارآفرینی (شامل 517 مرکز مشاوره، شتابدهنده، فضای کاری اشتراکی و کافه کارآفرینی در 31 استان و بیش از 60 شهر کشور)
 • عضو هیات مدیره و رئیس انجمن صنفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی استان تهران (شامل بیش از 50 مرکز مشاوره، شتابدهنده، فضای کاری اشتراکی و کافه کارآفرینی در استان تهران)
 • عضو کمیته اشتغال کانون انجمن های صنفی کارفرمایی استان تهران و مسئول کارگروه اطلاع رسانی و ترویج کارآفرینی

دستاوردهای علمی و پژوهشی

 1.   پیشرو و نوآور در سلامت هوشمند همراه (Smart Health)
 2.   انتشار بیش از ۵۰۰ مقاله در مجلات معتبر بین المللی سلامت
 3.   انتشار مقاله در معتبرترین مجلات پزشکی جهان از جمله در عامل تاثیر (IF) 72 و دیگر مجلات با IF های 2 رقمی
 4.   نمایه کردن مجلات ایرانی در معتبرترین نمایه های بین المللی از جمله ISI و Scopus
 5.   تالیف و ویرایش و نشر کتاب های پزشکی و کسب جوایز علمی متعدد از جمله حوایز کتاب سال دانشگاهی، کتاب سال دانشجویی و …
 6.   دریافت گرانت پژوهشی در زمینه واکسن سرطان دهانه رحم از آمریکا
 7.   همکاری با معتبرترین شرکت های دارویی بین المللی با بالاترین سطح استانداردهای پژوهشی
 8.   انعقاد بیش از ۳۰ قرارداد و تفاهم نامه بین المللی در حوزه تحقیقات دارویی
 9.   تاسیس نخستین سازمان تحقیقات بالینی (CRO) ایرانی
 10.   همکاری آموزشی و پژوهشی با وزارت بهداشت معاونت درمان، معاونت تحقیقات و فناوری، معاونت بهداشت، معاونت غذا و دارو و معاونت توسعه مدیریت و منابع
 11.   همکاری آموزشی و پژوهشی با بیش از ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور، انستیتو پاستور، سازمان پزشکی قانونی و …
 12.   همکاری در حوزه سلامت با وزارتخانه ها و سازمان های مختلف
 13.   ایجاد سامانه آموزش الکترونیک فراسا و آموزش مهارت های پژوهشی به هزاران نفر از دانشجویان و دانش آموختگان علوم پزشکی

مجوزها

 1. مجوز آموزش سلامت از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
 2. مجوز سازمان تحقیقات بالینیCRO) از معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت)
 3. مجوز آموزش سلامت (و کارآفرینی) از وزارت نفت
 4. مجوز آموزش سلامت از استانداری تهران
 5. مجوز آموزش سلامت (و کارآفرینی) شهرداری تهران
 6. ۳ مجوز نشر دیجیتال برخط و نشر دیجیتال برحامل و رسانه های موبایل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 7. مجوز مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تمرکز بر حوزه سلامت
 8. مجوزها و تاییدیه های نرم افزار از شورای عالی انفورماتیک کشور و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال