Skip to content

www.salemsa.net

آموزش الکترونیک


فراسا؛ سامانه آموزش و سنجش الکترونیک

نشر دیجیتال فرزان با مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می نماید و تا کنون محصولات متنوعی را بصورت لوح فشرده و در قالب برنامه های چندرسانه ای منتشر نموده که خوشبختانه مورد توجه و استقبال کاربران قرار گرفته است. شما می توانید برای تهیه محصول مورد نظر خود، با ما تماس بگیرید.عدم امکان شرکت همه علاقمندان در دوره‌های آموزشی بویژه در نقاط مختلف کشور پهناورمان، در کنار توسعه فن‌آوری اطلاعات در ایران و جهان، باعث شد تا تجربیات خود را در طول سالهای گذشته به شکل دوره‌های آموزشی آنلاین عرضه نماییم. بر این اساس با همت اساتید و پژوهشگرانی برجسته و همراهی گروهی از کارشناسان زبده در زمینه‌های تولید محتوا، طراحی آموزشی و فن‌آوری اطلاعات، با کمال افتخار فراسا (سامانه آموزش و سنجش الکترونیک) را تقدیم می‌نماییم.

فراسا هم اکنون در برگیرنده بیش از 400 دوره آموزشی در قالب گروه های آموزش آنلاین سلامت، مهارت های پژوهشی، مهارت های کارآفرینی، مهارت های پایه و آموزش های ضمن خدمت کارکنان است. تاکنون بیش از 900 دانشگاه، سازمان و مرکز تحقیقاتی دوره ها و بسته های فراسا را برای استفاده کارکنان، هیات علمی، دانشجویان و پژوهشگران خود تهیه کرده اند. همچنین جمع کثیری از کاربران بصورت فردی در سامانه ثبت نام کرده اند و از دوره ها استفاده نموده اند. فراسا هم اکنون بیش از 130.000کاربر در سراسر کشور دارد.

این سامانه نیز دارای تاییدیه از شورای عالی انفورماتیک و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد می باشد. رتبه صفحات سامانه فراسا در موتور جستجوی گوگل در حد 4 و 5 بوده که گویای استقبال کاربران از سامانه و محتوای آن است.

برای ورود به سامانه فراسا و استفاده از دوره های آموزشی آن، به آدرس www.farasa.net مراجعه فرمایید یا اینجا کلیک کنید.

هرم تربیت پژوهشگر؛ شروع فصل جدیدی در آموزش پژوهش

موسسه فرزان اقدام به طراحی و اجرای برنامه آموزشِ پژوهش، تحت عنوان “طرح‌ جامع‌ نظام آکادمیک‌ تربیت‌ پژوهشگر” در علوم پزشکی نموده است. این مدل آموزشی، ابتدا در سال ۱۳۷۹ معرفی گردید و مورد استقبال پژوهشگران و دانشگاه‌ها قرار گرفت. هرم تربیت پژوهشگر برای اولین بار در سطح کشور، در دانشگاه علوم پزشکی تهران ویژه دانشجویان استعدادهای درخشان به مرحله اجرا درآمد.

هرم ترتبیت پژوهشگر، 4 سطح دارد و مبتنی بر یک مدل آموزش توام با عمل (Learning by Doing) است. این 4 سطح شامل “مرور بر متون”، “طراحی مطالعه و نگارش پروپوزال تحقیقاتی”، “مدیریت پژوهش و تحلیل آماری” و نهایتا “نگارش مقاله و انتشار نتایج” است. شرکت کنندگان در هر سطح، ضمن گذراندن آموزش های مربوط، کار عملی متناسب با آموزش های آن سطح را نیز انجام می دهند بنحویکه در انتهای 4 سطح، یک برنامه کامل پژوهشی را تجربه کرده اند.

برنامه آنلاین تربیت پژوهشگر

با الهام از این مدل آموزشی، “برنامه آنلاین تربیت پژوهشگر” طراحی و به سازمانها، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ارائه شده است. دهها دانشگاه و مرکز تحقیقاتی علوم پزشکی، این بسته آموزشی آنلاین را متشکل از ۶۲ دوره آموزشی تهیه کرده اند. این دوره ها در زمینه آموزش مهارت های پژوهش (Research Training) می باشد.
محتوای دوره ها توسط اساتید و پژوهشگران برجسته کشور، تهیه شده است. از دیگر ویژگی های این دوره ها می توان به ساختار آموزشی آنها اشاره نمود. هر دوره شامل اهداف آموزشی، تکلیف، لینک های مفید برای مطالعه بیشتر، تصاویر متحرک و تعاملی، انجمن های آموزشی، تعریف واژگان مهم دوره، مکان گفتگوی آنلاین، ارتباط با استاد، تصاویر متنوع و آزمون می باشد. تعدادی از دوره ها بصورت چندرسانه ای است.
این دوره ها مجموعه ای ایده آل برای استفاده دستگاه ها و مراکز پژوهشی کشور است.

هر خانه یک پایگاه سلامت

برنامه“هر خانه یک پایگاه سلامت” مجموعه ۲۲ دوره آموزشی، مشتمل بر ۱۰۰ ساعت، بصورت برخط (آنلاین) در قالب دوره های آموزشی چند رسانه ای، فیلم های کوتاه آموزشی و آزمون های اختصاصی (پیش آزمون و پس آزمون) برای هر دوره است که گروه هدف آن سفیران سلامت خانواده می باشند. سفیران سلامت بصورت داوطلبانه در اجرای برنامه های سلامت در سطح جامعه، مشارکت دارند.

سفیر سلامت خانواده با شرکت در دوره های آموزشی حضوری و مجازی در سه حیطه، مسئولیت مشارکت فعال در مراقبت از سلامت خود و خانواده را بر عهده می گیرند تا به اهداف ذیل دست یابند:

  • توانمندسازی سفیران سلامت خانوار و داوطلبان سلامت برای ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری ها
  • توانمندسازی سفیران سلامت خانواده و داوطلبان سلامت برای انجام درمان های اولیه
  • توانمندسازی سفیران سلامت خانواده و داوطلبان سلامت برای توانبخشی

این مجنوعه مورد استفاده دانشگاه های علوم پزشکی می باشد.

برگزاری وبینار و کارگاه های آنلاین

موسسه فرزان، برنامه های متعددی را به شکل وبینارهای سلامت برگزار می کند. از میان این برنامه ها می توان به برگزاری وبینارهای “مراقبت و کنترل دیابت” برای 1500 نفر از پزشکان و همچنین وبینارهای “آشنایی با برنامه هوشمند فعالیت بدتی و تناسب اندام (فیت آسا)” برای صدها نفر از مراقبین سلامت و بهورزهای شاغل در شبکه های بهداشتی درمانی کشور اشاره کرد.

آموزش های حضوری سلامت

موسسه دارای مجوز آموزش ضمن خدمت کارکنان دولت در حوزه سلامت (پزشکی و دندانپزشکی) از سازمان برنامه و بودجه کشور است. همینطور صلاحیت آموزشی موسسه در حوزه های مختلف سلامت به تایید وزارت بهداشت، وزارت نفت و شهرداری تهران رسیده است.

سازمان های دولتی و خصوصی می توانند برای استفاده از ده ها عنوان برنامه آموزشی حضوری و آنلاین در حوزه سلامت با ما تماس بگیرند.